Octave V 80 SE stříbrná

Neohodnoceno

High-end integrovaný lampový zesilovač

278 300 Kč / ks 230 000 Kč bez DPH
Dostupnost: Na objednávku
Kód: OCT.V80SES
Octave V 80 SE stříbrná
Neohodnoceno
Rychlé doručení
Rychlé doručení
bezpečně kurýrní službou
Více než 2 000 produktů
Více než 2 000 produktů
v naší aktuální nabídce
Návrh řešení
Návrh řešení
na míru vašim potřebám a vkusu
Instalace zboží
Instalace zboží
s profesionálním přístupem a garancí

Detailní popis produktu

Zcela nový OCTAVE V 80 SE stanovuje nová měřítka kvality, zvuku a výkonu integrovaných zesilovačů. Je korunou celé řady integrovaných zesilovačů Octave. Nové budicí obvody, vylepšené výstupní transformátory a sofistikovanější napájecí transformátor jsou nejvýraznějšími konstrukčními novinkami. Nové zapojení zpětné vazby poskytuje absolutní stabilitu zesilovače. Jako vážná alternativa monobloků s odděleným předzesilovačem je OCTAVE V 80 SE vybaven širokou škálou vstupů, jak RCA, tak XLR, a nabízí plnou funkčnost předzesilovače. MM nebo MC phono vstup pro připojení gramofonu je volitelný. K dispozici je také konektor pro Octave Black Box nebo Super Black Box, rozšiřující kapacitu filtračních kondezátorů napájecího zdroje a přispívající k dalšímu vylepšení tonálního podání zejména u méně citlivých reprosoustav.


V 80 SE je jediný model řady Octave s konektorem pro sluchátka a je vybaven vysoce kvalitním diskrétním zesilovačem pro sluchátka, který nabízí velmi nízké zkreslení (<0,008% při 200 ohmech) a nekompromisní kvalitu zvuku. V 80 SE je také možné integrovat do systému domácího kina díky HT bypass vstupu, který umožňuje V 80 SE hrát do předního levého a pravého kanálu high-end domácího kina. Kromě toho je V 80 SE vybaven inovativním obvodem Ecomode společnosti Octave, který slouží ke snížení tvorby zbytkového tepla a snížení zbytečné spotřeby energie, když je zesilovač zapnutý, ale nepoužívá se. V 80 SE je vybaven systémem řízení napájení a ochrany. Všechny modely Octave jsou během zapínání chráněny proti nárazovému proudu a provozní napětí stoupá pomalu, což také slouží k prodloužení životnosti všech částí - zejména elektronek.


Předpětí lze upravit u V 80 SE snadno ve třech krocích pomocí ovladače na předním panelu zesilovače. Neuvěřitelně přesný kalibrační systém předpětí nevyžaduje žádné znalosti ani zkušenosti, natož jakýkoli multimetr nebo nástroje, takže ho zvládne každý. Tento systém také usnadňuje experimentování s jinými typy lamp.


Zatímco kvalita konstrukce a špičkové zpracování zesilovače jsou snadno rozeznatelné na první pohled, skutečnou fascinací u V 80 SE je nekompromisní kvalita zvuku a jeho neuvěřitelné výkonové schopnosti. Nový design zesilovače, optimalizovaný pro lepší výkonové lampy KT 150 nebo KT 120, poskytuje výkon 150 wattů na kanál, což umožňuje dokonalou kontrolu prakticky jakékoli reprosoustavy - dokonce i při vysokých hladinách akustického tlaku. Hudba bude bez námahy proudit, protože zesilovač pracuje s bezkonkurenčním pocitem snadnosti, a to vše při zajištění přesné kontroly a nevyčerpatelné dynamiky.


Ve středním pásmu zůstává integrovaný zesilovač V 80 SE přirozený a teplý, zatímco vysoké frekvence jsou přesně reprodukovány se všemi jemnými jemnými detaily, díky nimž je slyšitelný rozdíl ve vysoké věrnosti přehrávání. Tento výkonný, ale elegantní integrovaný zesilovač vyjadřuje čisté emoce a je perfektním partnerem téměř každé reprosoustavy. Díky své neuvěřitelné spolehlivosti, snadnému ovládání a inovativní sadě funkcí nabízí V 80 SE nejvyšší úroveň výkonu pro nejnáročnější milovníky hudby.


Vlastnosti:

Konektor pro Black Box
Dynamická a tonální stabilita zesilovače je silně závislá na stabilitě a kapacitě napájecího zdroje, proto byly Black Box a Super Black Box vyvinuty jako externí upgrady filtračních kondenzátorů napájecích zdrojů OCTAVE, které zesilují jejich kapacitu o faktor 4 (Black Box) nebo 10 (Super Black Box). Jde o obrovskou výhodu, pokud je zesilovač připojen k reprosoustavám, které lze obtížně řídit. Citlivost reprosoustavy je méně kritická a zesilovač je schopen pracovat s reproduktory s extrémně nízkou minimální impedancí.


Ecomode
Tento elektronický systém řídí stav napájení a snižuje spotřebu energie, když zesilovač nepřijímá signál po dobu delší než 10 minut. V tomto „spánkovém“ režimu V 80 SE odebírá jen 20 W klidového proudu. Jednotka prakticky nevytváří žádné teplo a vysoké napětí pro sekci výkonového zesilovače je vypnuté. Je-li poté signál detekován pomocí V 80 SE, obvod Ecomode zapne zesilovač se zpožděním na zahřívání / spouštění přibližně 30 vteřin, než začne zesilovač hrát. Ecomode také přispívá ke zvýšení životnosti elektronek.


Nastavení předpětí
Koncový stupeň Octave V 80 SE pracuje ve třídě A/B a proto vyžaduje nastavitelnou regulaci předpětí. Vysoce sofistikovaný, ale velmi jednoduchý a přesný kalibrační systém BIAS je přístupný na předním panelu jednotky. Využívá přesné trimry a potvrzení správného předpětí pomocí LED infikátoru, což uživateli umožňuje snadno nastavit předpětí výstupních elektronek jednotlivě na předním panelu - bez potřeby měřicích přístrojů, zvláštních znalostí nebo nástrojů.


Systém řízení a ochrany napájení
Octave V 80 SE je vybaven vícestupňovým ochranným obvodem Soft-Start/Turn-On, který značně prodlužuje životnost součástek vč. elektronek tím, že je chrání před vysokými proudy, vznikajícími typicky během zapínání.

Technická specifikace:
 
 • Osazení elektronkami KT150 (4 kusy)
 • Trvalý výkon: 2 x 120 W do 4 Ohmů, špičkový 2 x 150 W
 • Frekvenční odezva: 10 Hz - 80 kHz
 • Celkové harmonické zkreslení: <0,1% při 10 W do 4 Ohmů
 • Poměr signál-šum: > 110 dB
 • Optimální / minimální impedance reprosoustav: 3-16 ohmů / 2 ohmy
 • Vstupy: 5x linkový stereo RCA, 1x symetrický stereo linkový XLR, 1x HT Bypass s vyřazenou regulací hlasitosti pro procesor domácího kina. Na přání lze s novým zesilovačem objednat Phono MC nebo MM vstup (za příplatek)
 • Výstupy: 1x linkový pro záznam RCA, 1x regulovaný linkový Pre-Out RCA
 • Funkce: režim ECO, nastavení předpětí, řízení napájení
 • Spotřeba: 500W při plném výkonu
 • Rozměry: 451 x 415 x 175 mm (š x h x v)
 • Hmotnost: 23 kg
 • Obsah balení: zesilovač, napájecí kabel, 3 mm šroubovák pro seřizování předpětí, imbusový klíč pro sejmutí krytu lamp, dálkové ovládání hlasitosti

Doplňkové parametry

Kategorie: Integrované stereo zesilovače
Záruka: 24

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Octave V 40 SE stříbrná
119 200 Kč
Na objednávku

High-end integrovaný lampový zesilovač

Kód: OCT.V40SES
Octave V 70 SE stříbrná
158 900 Kč
Na objednávku

High-end integrovaný lampový zesilovač

Kód: OCT.V70SES
Octave V 110 SE stříbrná
204 000 Kč
Na objednávku

High-end integrovaný lampový zesilovač

Kód: OCT.V110SES
Octave Jubilee 300 B stříbrná
1 653 600 Kč
Na objednávku

Referenční elektronkový monofonní výkonový zesilovač, osazený triodami 300B

Kód: OCT.JUB300BS
Octave V 70 Class A stříbrná
247 800 Kč
Na objednávku

Integrovaný lampový zesilovač třídy A

Kód: OCT.V70CLASSA.S