Octave V 110 SE stříbrná

Neohodnoceno

High-end integrovaný lampový zesilovač

204 000 Kč / ks 168 595,04 Kč bez DPH
Dostupnost: Na objednávku
Kód: OCT.V110SES
Octave V 110 SE stříbrná
Neohodnoceno
Rychlé doručení
Rychlé doručení
bezpečně kurýrní službou
Více než 2 000 produktů
Více než 2 000 produktů
v naší aktuální nabídce
Návrh řešení
Návrh řešení
na míru vašim potřebám a vkusu
Instalace zboží
Instalace zboží
s profesionálním přístupem a garancí

Detailní popis produktu

Integrovaný zesilovač Octave V 110 SE, 4x KT120, 2 x 110 W a 2 x 130 W, 5 Hz - 70 kHz 0 / -2 dB, SNR: 110 dB / 90 W, THD: < 0,1 % při 10 W do 4 ohmů, Opt / Min Z: 3-16 ohmů / 2 ohmy, režim ECO, nastavení zkreslení, řízení výkonu

Po úspěchu vlajkové lodi integrovaných zesilovačů Octave V 80 SE bylo logické, že společnost Octave využila technologie Octave Dynamic Technologies (ODT) k dalšímu vývoji populárního modelu V 110. Koncepce ODT byla nejprve implementována do zesilovače Jubilee Mono SE a následně začleněna do monobloků MRE 220 a integrovaného zesilovače V 80 SE.

Podíváme-li se na technické aspekty ODT, jde v podstatě o velmi vysoký dynamický výstupní výkon. Proto se v modelech ODT používají nově vyvinuté výkonové elektronky KT 120 nebo KT 150. Spolu s přepracovaným napájecím zdrojem a novými koncovými transformátory tak prakticky dosahujeme zdvojnásobení špičkového výstupního výkonu ve srovnání s běžnými push-pull zesilovači. Budicí obvody, které pohánějí koncové elektronky a zároveň je monitorují, byly kompletně inovovány a jsou velkým krokem blíže k ideálu principu push-pull. Nová generace zesilovačů zaujme extrémní linearitou, výrazně zvýšenou stabilitou a zcela zanedbatelným šumem. Všechny modely Octave vybavené ODT jsou proto ještě více nezávislé na zvolené reprosoustavě a precizní tonální vyváženost je zachována i při extrémních výkonech.

Nový V 110 SE je prvním modelem řady Octave, který nabízí další funkci: možnost optimálního propojení zesilovače s jakýmkoli reproduktorem bez ohledu na jeho konstrukční princip. Tlumicí faktor V 110 SE lze nastavit ve třech úrovních (LOW, MED a HIGH), což zesilovači umožňuje dosáhnout přesnějšího přizpůsobení elektrické zátěže reproduktoru, než bylo možné kdykoli předtím. Toto řešení je světově unikátní, a jak už to u Octave bývá, je snadno proveditelné. Tří různých nastavení lze snadno dosáhnout pouhou výměnou jedné vstupní elektronky, protože jednotlivá nastavení jsou realizována pomocí elektronek s různým ziskem. Díky tomuto obrovskému rozsahu záporné zpětné vazby je možné bezchybně vyladit "gain/damping factor".

Octave přidává do modelu V 110 SE další dvě vstupní elektronky, které umožňují jemné doladění. Z výroby je instalována univerzální verze "MED" (medium). Toto nastavení je dostatečné pro dokonalou kontrolu například moderních konstrukcí reproduktorů s velkými středotónovými měniči (oblíbeným příkladem jsou modely B&W řady 800) s jejich typicky stoupající křivkou impedance ve středním pásmu. Verze "HIGH" je výhodná ve spojení s elektrostatickými (dipólovými) měniči, jako jsou například Martin Logan, které typicky vykazují nízkou impedanci ve středním a vysokém pásmu. Vyšší činitel tlumení působí proti typickým ztrátám ve výškovém pásmu. Budič pro nízký činitel tlumení ("LOW") je pak vhodný pro vysoce citlivé reproduktory, např. horny. Tyto reproduktory mají ve spojení se zesilovači s normálním nebo vysokým činitelem tlumení často tendenci znít ostře a nepříjemně.

Výměna vstupní trubice je snadná. Stačí vypnout zesilovač a vyměnit elektronku v konektoru. Díky tomuto řešení je nastavení optimalizace zesilovače pro všechny typy reproduktorů rychlé, snadné a velmi praktické. Speciálně vyvinutý napájecí zdroj Octave a extrémně stabilní širokopásmový výstupní transformátor jsou nezbytné pro možnost realizace možnosti nastavení tlumicího faktoru. Vzhledem k tomu, že tyto základní komponenty jsou kompletně vlastní výroby, jsou optimalizované transformátory navrženy a vyrobeny pro každý model zvlášť.

Vlastnosti:

Konektor pro Black Box

Dynamická a tonální stabilita zesilovače je silně závislá na stabilitě a kapacitě napájecího zdroje, proto byly Black Box a Super Black Box vyvinuty jako externí vylepšení filtračních kondenzátorů napájecích zdrojů OCTAVE, které zesilují jejich kapacitu 4 násobně (Black Box) nebo 10-ti násobně (Super Black Box). To je obrovská výhoda při připojení zesilovače k reproduktorům, které mohou být obtížně řiditelné. Citlivost reproduktorů není tak kritická a zesilovač je schopen pracovat s reproduktory s extrémně nízkou minimální impedancí.

EcoMode

Tento elektronický systém kontroluje stav napájení a snižuje spotřebu energie, pokud zesilovač nepřijímá signál déle než 10 minut. V tomto režimu "spánku" odebírá zesilovač V 110 SE pouze 20 W klidového proudu. Přístroj nevytváří prakticky žádné teplo a vysoké napětí pro sekci výkonového zesilovače je vypnuto. Pokud poté jednotka V 110 SE detekuje signál, obvody režimu EcoMode zapnou zesilovač s prodlevou zahřívání/spouštění přibližně 30 sekund, než začne zesilovač hrát. Režim EcoMode rovněž přispívá k prodloužení životnosti elektronek.

Nastavení zkreslení

Koncový stupeň Octave V 110 SE pracuje ve třídě A/B, a proto vyžaduje nastavitelnou regulaci zkreslení. Vysoce sofistikovaný, ale velmi jednoduchý a přesný systém kalibrace BIAS je přístupný na předním panelu přístroje. Používá přesné trimry a potvrzení správného zkreslení pomocí LED infixu, což uživateli umožňuje snadno nastavit zkreslení výstupních elektronek individuálně na předním panelu - bez potřeby měřicích přístrojů, speciálních znalostí nebo nástrojů.

Systém řízení a ochrany napájení

Octave V 110 SE je vybaven vícestupňovým ochranným obvodem Soft-Start / Turn-On, který výrazně prodlužuje životnost součástek, včetně elektronek, tím, že je chrání před vysokými proudy, které obvykle vznikají při zapínání.

 

Technické specifikace:

 • Osazené elektronky: (4 kusy)
 • Trvalý výkon: 2 x 110 W do 4 ohmů, špičkový 2 x 130 W
 • Frekvenční odezva: 5 Hz - 70 kHz 0 / -2 dB
 • Celkové harmonické zkreslení: < 0,1 % při 10 W do 4 ohmů
 • Poměr signál-šum: - 110 dB / 90 W
 • Optimální / minimální impedance reproduktorů: 3-16 ohmů / 2 ohmy
 • Vstupy: 5x stereofonní linkový RCA, 1x symetrický stereofonní linkový vstup XLR, 1x HT Bypass s vypnutým ovládáním hlasitosti pro procesor domácího kina. K novému zesilovači lze volitelně objednat phono MC nebo MM vstup (za příplatek).
 • Výstupy: 1x linkový záznam RCA, 1x regulovaný linkový předvýstup RCA
 • Funkce: ODT, nastavitelný tlumicí faktor, režim ECO, nastavení zkreslení, řízení spotřeby.
 • Spotřeba: 500 W při plném výkonu
 • Rozměry: 451 x 415 x 175 mm (š x h x v)
 • Hmotnost: 22,7 kg
 • Obsah balení: zesilovač, napájecí kabel, 3mm šroubovák pro nastavení zkreslení, imbusový klíč pro sejmutí krytu lampy, dálkové ovládání hlasitosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Integrované stereo zesilovače
Záruka: 24

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Octave V 80 SE stříbrná
278 300 Kč
Na objednávku

High-end integrovaný lampový zesilovač

Kód: OCT.V80SES
Octave MRE 220 stříbrná
529 900 Kč
Na objednávku

High-end lampový výkonový zesilovač

Kód: OCT.MRE220S
Octave Jubilee 300 B stříbrná
1 653 600 Kč
Na objednávku

Referenční elektronkový monofonní výkonový zesilovač, osazený triodami 300B

Kód: OCT.JUB300BS
Octave V 40 SE stříbrná
119 200 Kč
Na objednávku

High-end integrovaný lampový zesilovač

Kód: OCT.V40SES
Octave V 70 SE stříbrná
158 900 Kč
Na objednávku

High-end integrovaný lampový zesilovač

Kód: OCT.V70SES