Octave V 40 SE černá

Neohodnoceno

High-end integrovaný lampový zesilovač

119 200 Kč / ks 98 512,40 Kč bez DPH
Dostupnost: Na objednávku
Kód: OCT.V40SEB
Octave V 40 SE černá
Neohodnoceno
Rychlé doručení
Rychlé doručení
bezpečně kurýrní službou
Více než 2 000 produktů
Více než 2 000 produktů
v naší aktuální nabídce
Návrh řešení
Návrh řešení
na míru vašim potřebám a vkusu
Instalace zboží
Instalace zboží
s profesionálním přístupem a garancí

Detailní popis produktu

Octave V 40 SE je univerzální integrovaný zesilovač se špičkovým výstupním výkonem 2 x 40 W. Je přímým pokračovatelem úspěšných zesilovačů Octave V 40 a V 50. Jeho silný a čistý basový základ a podmanivé rozlišení ve vysokých frekvencích budí velký respekt. Jeho jedinečné vlastnosti mu vynesly prestižní ocenění Stereoplay Highlight od špičkového německého audio časopisu Stereoplay.

Koncový stupeň V 40 SE se skládá ze dvou pětivodičových pentod (typ 6550) pro každý kanál. Díky systému BIAS Control and Monitoring System lze použít i jiné koncové elektronky kompatibilní se zapojením pinového konektoru a zesilovač tak přizpůsobit osobnímu vkusu nebo využít nové či vylepšené typy elektronek.

Stejně jako všechny zesilovače OCTAVE je i V 40 SE založen na vylepšeném pentodovém zapojení. Tato konfigurace zajišťuje absolutní stabilitu zesilovače ve vztahu k nestabilní impedanci reproduktorů. Rozdíl v impedanci zůstává bez negativních důsledků a Octave V 40 SE je stabilní až do zátěže 2 ohmy. Důležitým faktorem této stability je jednoimpedanční výstupní transformátor. Octave V 40 SE je ideální zesilovač pro reproduktory se střední citlivostí. Možnost hrát do reproduktorů s nízkou impedancí není jedinou výhodou tohoto zesilovače, mezi další patří jeho výjimečný odstup signálu od šumu -110 dB při plném výkonu. Díky tomu je ideálním partnerem i pro reproduktory s vysokou účinností. Bez přehánění a nadsázky je Octave V 40 SE zesilovačem, který dokáže uspokojit širokou škálu požadavků.

 

Vlastnosti:

Vstupy a výstupy

Model 40 SE má celkem pět stereofonních linkových vstupů RCA, včetně vstupu HT Bypass pro procesor domácího kina. Zesilovač pracuje na vstupu HT Bypass jako výkonový zesilovač s ovládáním hlasitosti a obsluhuje přední pravý a levý kanál systému domácího kina. Současně jej lze použít pro špičkový stereofonní poslech při použití ostatních vstupů. K dispozici jsou také výstupy RCA Record pro nahrávání, regulovaný výstup předzesilovače a výkonový výstup pro reproduktory.

Konektor pro Black Box

Díky technologii Black Box nabízí Octave inovativní způsob optimalizace zesilovače OCTAVE vzhledem k reproduktorům. Tato flexibilita je jedinečnou vlastností značky OCTAVE. Dynamická a tonální stabilita zesilovače je silně závislá na stabilitě a kapacitě napájecího zdroje, a proto byly technologie Black Box a Super Black Box vyvinuty jako externí vylepšení filtračních kondenzátorů napájecích zdrojů OCTAVE, které zesilují jejich kapacitu 4násobně (Black Box) nebo 10násobně (Super Black Box ). To je obrovská výhoda při připojení zesilovače k reproduktorům, které mohou být obtížně ovladatelné. Citlivost reproduktorů není tak kritická a zesilovač je schopen pracovat s reproduktory s extrémně nízkou minimální impedancí.

EcoMode

Technologie OCTAVE s výhledem do budoucnosti je jedinečný elektronický obvod úspory energie EcoMode, který byl vyvinut pro snížení zbytkového tepla a zbytečné spotřeby energie, když je zesilovač zapnutý, ale nepoužívá se. Tento elektronický systém řídí stav napájení a snižuje spotřebu energie, pokud zesilovač nepřijímá signál po dobu delší než 10 minut. V tomto režimu "spánku" odebírá zesilovač V 40 SE pouze 20 W klidového proudu. Přístroj nevytváří prakticky žádné teplo a vysoké napětí pro sekci výkonového zesilovače je vypnuto. Pokud poté jednotka V 40 SE detekuje signál, obvody režimu EcoMode zapnou zesilovač se zahřívací/spouštěcí prodlevou přibližně 30 sekund, než začne zesilovač hrát. Režim EcoMode rovněž přispívá k prodloužení životnosti elektron

Nastavení zkreslení

Koncový stupeň Octave V 40 SE pracuje ve třídě A/B, a proto vyžaduje nastavitelnou regulaci zkreslení. Vysoce sofistikovaný, ale velmi jednoduchý a přesný systém kalibrace BIAS je přístupný na předním panelu přístroje. Používá přesné trimry a potvrzení správného zkreslení pomocí LED infixeru, což uživateli umožňuje snadno nastavit zkreslení výstupních elektronek individuálně na předním panelu - bez potřeby měřicích přístrojů, speciálních znalostí nebo nástrojů. Správné zkreslení je pro konzistentní kvalitu zvuku Octave V 40 SE zásadní. Díky tomuto systému není třeba u modelu Octave V 40 SE vyměňovat elektronky nebo kontrolovat jejich stav v odborném servisu. Přesnost tohoto příjemného systému se pohybuje v tolerančním pásmu 0,5 %.

Systém řízení a ochrany napájení

Octave V 40 SE je vybaven vícestupňovým ochranným obvodem Soft-Start / Turn-On, který významně prodlužuje životnost součástek, včetně elektronek, tím, že je chrání před vysokými proudy, které obvykle vznikají při spínání. Zesilovač se po zapnutí spustí v definované sekvenci, přičemž ochranný systém monitoruje stav zesilovače a aktivuje se, pokud zjistí poruchu. Po aktivaci ochrany se zesilovač V 40 SE automaticky vypne.


Technické specifikace:

 • Osazení elektronkami: 6550 (4 kusy)
 • Výkon: 2 x 40 W do 4 ohmů
 • Frekvenční odezva: 20 Hz - 70 kHz při 40 W -1 / -3 dB, 5 Hz - 70 kHz při 10 W -0 / -2 dB
 • Celkové harmonické zkreslení: < 0,1 % při 10 W do 4 ohmů
 • Poměr signálu k šumu: -110 dB / 40 W
 • Úroveň šumu: < 300 mikrovoltů
 • Optimální impedance reproduktorů: 3 - 16 Ohmů
 • Minimální impedance reproduktorů: 2 Ohmy
 • Klidový proud: 28 mA - BIAS low, 34 mA - BIAS high
 • Vstupy: 4x stereofonní RCA linkové úrovně, 1x HT Bypass s vypínacím ovladačem hlasitosti pro procesor domácího kina
 • Výstupy: 1x linkový výstup Pre-Out RCA, 1x linkový regulovaný výstup Pre-Out RCA
 • Funkce: režim ECO, nastavení napětí bias, řízení spotřeby, systém ochrany zesilovače.
  Konfigurace:
  - Zapojení Push Pull s pentodou
  - Nastavitelné záporné napětí mřížky pro každou elektronku s přesnými regulátory
  - Širokopásmové výstupní transformátory využívající křemíkovou ocel PMZ Core
  - Doporučená jmenovitá citlivost reproduktorů vyšší než 85 dB
  - Zesilovač zůstává stabilní i v podmínkách bez zátěže nebo při zkratu
  - Příkon: 350 W
 • Rozměry: 408 x 415 x 159 mm (š x h x v)
 • Obsah balení: zesilovač, napájecí kabel, 3mm šroubovák pro nastavení zkreslení, dálkové ovládání hlasitosti. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Integrované stereo zesilovače
Záruka: 24

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Octave V 80 SE černá
278 300 Kč
Na objednávku

High-end integrovaný lampový zesilovač

Kód: OCT.V80SEB
Octave V 70 SE černá
158 900 Kč
Na objednávku

High-end integrovaný lampový zesilovač

Kód: OCT.V70SEB
Octave V 110 SE černá
204 000 Kč
Na objednávku

High-end integrovaný lampový zesilovač

Kód: OCT.V110SEB