Octave V 16 single ended Pre-Out černá

Neohodnoceno

High-end integrovaný lampový zesilovač

304 800 Kč / ks 251 900,83 Kč bez DPH
Dostupnost: Na objednávku
Kód: OCT.V16PREOUTB
Octave V 16 single ended Pre-Out černá
Neohodnoceno
Rychlé doručení
Rychlé doručení
bezpečně kurýrní službou
Více než 2 000 produktů
Více než 2 000 produktů
v naší aktuální nabídce
Návrh řešení
Návrh řešení
na míru vašim potřebám a vkusu
Instalace zboží
Instalace zboží
s profesionálním přístupem a garancí

Detailní popis produktu

Technologie OCTAVE zahrnuje pokročilou topologii lampového zesilovače využívající inovativní, nezávislý přístup, dokud nejsou dosaženy vlastnosti, které odpovídají firemní filozofii: silná dynamika, nízký šum, široká šířka pásma, neuvěřitelná stabilita, prodloužená životnost a komplexní bezpečnost. Již více než 30 let OCTAVE vyrábí výhradně high-end zesilovače, které tyto výše uvedené vlastnosti plně ztělesňují. Přístup OCTAVE byl prověřen a ověřen na trhu a žádná jiná audio společnost nedosáhla toho, co v tomto ohledu dosáhl OCTAVE.


Nastal čas, aby společnost OCTAVE aplikovala exkluzivní zesilovací technologie společnosti na single-ended design, protože toto zapojení je žádoucí pro jeho přirozenou reprodukci zvuku a je schopno poskytnou jasné zvukové výhody, které jsou ideální zejména pro vysoce účinné reprosoustavy stejně jako pro sluchátka. Single-ended zesilovače mají přirozeně harmonický zvukový podpis a nabízejí extrémně přehledné střední pásmo, protože hudební signál není rozdělen, takže nevzniká zkreslení ve spojení kladných a záporných půlvln.


Vývoj single-ended obvodů třídy A představoval pro OCTAVE jedinečnou výzvu: jak plně překonat nevýhody tohoto principu zesilovače a současně vynést do popředí jeho zvukové výhody. Společnost OCTAVE uplatnila své nesčetné technické inovace a patentovanou technologii výstupních transformátorů, aby vyvinula sofistikovaný nový zesilovač, který splní tuto výzvu: Výsledkem je zcela nový integrovaný single-ended zesilovač OCTAVE V 16, který je vůbec prvním zesilovačem společnosti Octave v tomto typu zapojení.


Verze Pre-out

Upozornění: Octave V 16 není možné upgradovat na verzi Pre-Out. Rozhodnutí, kterou verzi si zakoupíte, musí být učiněno před zakoupením zařízení.


Octave V 16 verze Pre-Out s regulovaným pre-out výstupem umožňuje použít aktivní subwoofer nebo bi-amping zapojení, pokud je na to reproduktor konstruován.


Pre-Out má interní výstupní obvod s nízkým výstupním odporem. Délka kabelu k externímu zesilovači nebo subwooferu proto není problémem. Kromě toho výstupní zesilovač eliminuje rušení kabelu a připojené jednotky, které by jinak ovlivnilo zvuk zesilovače V 16 Single Ended. Výstupní zesilovač je navržen pro nejvyšší kvalitu zvuku a odpovídá zvuku V 16 Single Ended.


Verze Pre-Out přichází s inovativní doplňkovou funkcí. Jde o funkci filtru pro single-ended výkonový stupeň V 16. Je snadné pochopit, že nemá smysl zatěžovat single-ended koncový stupeň zesilovače V 16 celou frekvenční charakteristikou, když je basová část vedena na externí výkonový zesilovač nebo subwoofer. Nízké frekvence s vysokou úrovní omezují výstupní výkon single-ended zesilovače i jakéhokoli jiného výkonového zesilovače s výstupním transformátorem. Abychom se tomuto zbytečnému stresu vyhnuli, přidali jsme filtr, kterým se zbavíme frekvencí pod 80 Hz. Filtr má plochou charakteristiku až do 80 Hz / -3 dB. Tento nízký dělicí kmitočet neovlivňuje střední a vysoké pásmo.


Zatímco přirozený zvukový charakter a čistota středního pásma single-ended obvodu je jedinečně žádoucí, existují také některá známá omezení topologie tohoto zapojení, které je třeba řešit:


1. Snížení úrovně basových frekvencí - OCTAVE odstranil tento problém, který je spojen se single-ended zesilovači, prostřednictvím nového, vysoce specializovaného výstupního transformátoru s kompenzovaným magnetickým polem. Společnost OCTAVE je známá proprietárními konstrukcemi transformátorů, které jsou vyvíjeny, navíjeny a pečlivě vytvořeny vlastními silami. Šířka pásma výkonového výstupu v basových kmitočtech OCTAVE V 16 Single Ended zůstává lineární až do 10 Hz v důsledku této přizpůsobené konstrukce transformátoru.


2. Snížení úrovně ve vysokofrekvenčním rozsahu a omezená šířka pásma - Prostřednictvím specifických budicích obvodů a optimalizace zpětné vazby byl OCTAVE schopen zvětšit šířku pásma OCTAVE V 16 Single Ended na hodnoty od 10 Hz do 100 kHz. Tato šířka pásma byla dříve považována za nemožnou u single-ended zesilovačů.


3. Relativně vysoký zbytkový šum ve výkonovém výstupu do reprosoustav - Úroveň šumu u OCTAVE V 16 Single Ended je virtuálně nezměřitelná díky optimalizovanému umístění síťového transformátoru OCTAVE vzhledem k výstupnímu transformátoru, což rovněž zajišťuje to, že není potřeba externí zdroj napájení. Sofistikované elektronické stabilizační obvody společnosti slouží k dalšímu zajištění toho, aby byly eliminovány všechny zdroje hluku nebo šumu.

Nízkofrekvenční hladina šumu dosažená jak na reprosoustavách, tak na výstupu pro sluchátka je -110 dB / 1W při 8 ohmech, což odpovídá přibližně 15 - 20 µV při 50 Hz.


4. Vysoké teploty během vysokého klidového proudu v provozu ve třídě A - Většina konstrukcí single-ended zesilovačů třídy A je extrémně neefektivní, obvykle se klidový proud pohybuje mezi tří až pětinásobkem proudu maximálního výstupního výkonu. Proto se během normálního provozu tato zařízení velmi zahřívají.

A. Single-ended zesilovač OCTAVE V 16 používá adaptivní tříkrokové nastavení režimu třídy A. Úroveň třídy A je automaticky nastavována mezi 100% a 35% podle zátěžového profilu reproduktoru (4/8 ohmů) a sluchátek, což výrazně snižuje provozní teplotu zesilovače a zároveň výrazně prodlužuje jeho životnost.

B. Kromě toho má OCTAVE V 16 Single Ended jedinečnou verzi energeticky úsporné technologie „Ecomode“ společnosti OCTAVE, která slouží ke snížení úrovně třídy A na 35% během nepřítomnosti zvukového signálu a neslyšitelně stoupá, když je zvukový signál je opět přítomen.

 

5. Nevýhody drahých, přímo žhavených triod - OCTAVE vyvinula OCTAVE V 16 Single Ended se zapojením pentody KT 120 v triodovém režimu. Toto řešení je ideálně vhodné pro provoz v single-ended zapojení třídy A díky svým zvláštním vlastnostem: velmi vysoký výkon, vynikající životnost, nízké tolerance a široká dostupnost - a zároveň se vyhýbá technickým problémům tradiční triody jako je typ 300 B. Single-ended zapojení OCTAVE V 16 tak umožńuje také použití elektronek KT 150, KT 88 nebo 6550, díky čemuž je design tohoto zesilovače mimořádně univerzální.

 

 

Recenze v angličtině [STEREO Magazine]


Doplňkové parametry

Kategorie: Integrované stereo zesilovače
Záruka: 24

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: