Octave V 16 single ended Line černá

Neohodnoceno

High-end integrovaný lampový zesilovač

262 400 Kč / ks 216 859,50 Kč bez DPH
Dostupnost: Na objednávku
Kód: OCT.V16B
Octave V 16 single ended Line černá
Neohodnoceno
Rychlé doručení
Rychlé doručení
bezpečně kurýrní službou
Více než 2 000 produktů
Více než 2 000 produktů
v naší aktuální nabídce
Návrh řešení
Návrh řešení
na míru vašim potřebám a vkusu
Instalace zboží
Instalace zboží
s profesionálním přístupem a garancí

Detailní popis produktu

Technologie OCTAVE zahrnuje pokročilou topologii lampového zesilovače využívající inovativní, nezávislý přístup, dokud nejsou dosaženy vlastnosti, které odpovídají firemní filozofii: silná dynamika, nízký šum, široká šířka pásma, neuvěřitelná stabilita, prodloužená životnost a komplexní bezpečnost. Již více než 30 let OCTAVE vyrábí výhradně high-end zesilovače, které tyto výše uvedené vlastnosti plně ztělesňují. Přístup OCTAVE byl prověřen a ověřen na trhu a žádná jiná audio společnost nedosáhla toho, co v tomto ohledu dosáhl OCTAVE.

 

Nastal čas, aby společnost OCTAVE aplikovala exkluzivní zesilovací technologie společnosti na single-ended design, protože toto zapojení je žádoucí pro jeho přirozenou reprodukci zvuku a je schopno poskytnou jasné zvukové výhody, které jsou ideální zejména pro vysoce účinné reprosoustavy stejně jako pro sluchátka. Single-ended zesilovače mají přirozeně harmonický zvukový podpis a nabízejí extrémně přehledné střední pásmo, protože hudební signál není rozdělen, takže nevzniká zkreslení ve spojení kladných a záporných půlvln.

 

Vývoj single-ended obvodů třídy A představoval pro OCTAVE jedinečnou výzvu: jak plně překonat nevýhody tohoto principu zesilovače a současně vynést do popředí jeho zvukové výhody. Společnost OCTAVE uplatnila své nesčetné technické inovace a patentovanou technologii výstupních transformátorů, aby vyvinula sofistikovaný nový zesilovač, který splní tuto výzvu: Výsledkem je zcela nový integrovaný single-ended zesilovač OCTAVE V 16, který je vůbec prvním zesilovačem společnosti Octave v tomto typu zapojení.

 

Zatímco přirozený zvukový charakter a čistota středního pásma single-ended obvodu je jedinečně žádoucí, existují také některá známá omezení topologie tohoto zapojení, které je třeba řešit:

 

1. Snížení úrovně basových frekvencí - OCTAVE odstranil tento problém, který je spojen se single-ended zesilovači, prostřednictvím nového, vysoce specializovaného výstupního transformátoru s kompenzovaným magnetickým polem. Společnost OCTAVE je známá proprietárními konstrukcemi transformátorů, které jsou vyvíjeny, navíjeny a pečlivě vytvořeny vlastními silami. Šířka pásma výkonového výstupu v basových kmitočtech OCTAVE V 16 Single Ended zůstává lineární až do 10 Hz v důsledku této přizpůsobené konstrukce transformátoru.

 

2. Snížení úrovně ve vysokofrekvenčním rozsahu a omezená šířka pásma - Prostřednictvím specifických budicích obvodů a optimalizace zpětné vazby byl OCTAVE schopen zvětšit šířku pásma OCTAVE V 16 Single Ended na hodnoty od 10 Hz do 100 kHz. Tato šířka pásma byla dříve považována za nemožnou u single-ended zesilovačů.

 

3. Relativně vysoký zbytkový šum ve výkonovém výstupu do reprosoustav - Úroveň šumu u OCTAVE V 16 Single Ended je virtuálně nezměřitelná díky optimalizovanému umístění síťového transformátoru OCTAVE vzhledem k výstupnímu transformátoru, což rovněž zajišťuje to, že není potřeba externí zdroj napájení. Sofistikované elektronické stabilizační obvody společnosti slouží k dalšímu zajištění toho, aby byly eliminovány všechny zdroje hluku nebo šumu.

Nízkofrekvenční hladina šumu dosažená jak na reprosoustavách, tak na výstupu pro sluchátka je -110 dB / 1W při 8 ohmech, což odpovídá přibližně 15 - 20 µV při 50 Hz.

 

4. Vysoké teploty během vysokého klidového proudu v provozu ve třídě A - Většina konstrukcí single-ended zesilovačů třídy A je extrémně neefektivní, obvykle se klidový proud pohybuje mezi tří až pětinásobkem proudu maximálního výstupního výkonu. Proto se během normálního provozu tato zařízení velmi zahřívají.

A. Single-ended zesilovač OCTAVE V 16 používá adaptivní tříkrokové nastavení režimu třídy A. Úroveň třídy A je automaticky nastavována mezi 100% a 35% podle zátěžového profilu reproduktoru (4/8 ohmů) a sluchátek, což výrazně snižuje provozní teplotu zesilovače a zároveň výrazně prodlužuje jeho životnost.

B. Kromě toho má OCTAVE V 16 Single Ended jedinečnou verzi energeticky úsporné technologie „Ecomode“ společnosti OCTAVE, která slouží ke snížení úrovně třídy A na 35% během nepřítomnosti zvukového signálu a neslyšitelně stoupá, když je zvukový signál je opět přítomen.

 

5. Nevýhody drahých, přímo žhavených triod - OCTAVE vyvinula OCTAVE V 16 Single Ended se zapojením pentody KT 120 v triodovém režimu. Toto řešení je ideálně vhodné pro provoz v single-ended zapojení třídy A díky svým zvláštním vlastnostem: velmi vysoký výkon, vynikající životnost, nízké tolerance a široká dostupnost - a zároveň se vyhýbá technickým problémům tradiční triody jako je typ 300 B. Single-ended zapojení OCTAVE V 16 tak umožńuje také použití elektronek KT 150, KT 88 nebo 6550, díky čemuž je design tohoto zesilovače mimořádně univerzální.

 

Dlouhá doba vývoje OCTAVE V 16 Single Ended se jistě vyplatila: nekompromisní single-ended integrovaný zesilovač třídy A, který poskytuje ultra tichý provoz zvýrazněný hlubokými basy, přirozeným středním a hedvábně hladkým vysokým pásmem v kombinaci s nepřekonatelným stupněm spolehlivosti a dlouhověkosti.

Čistý, moderní klasický zesilovač v každém ohledu.

 

Technická specifikace:

 • Elektronky výkonového stupně: 2x KT120
 • Výkon
  • Režim high: 2 x 8 W RMS
  • Režim low: 2 x 5 W RMS
 • Frekvenční odezva: 10 Hz - 80 kHz při 5 W 0 / -3 dB
 • Celkové harmonické zkreslení: 0,5% při 3 W do 4 Ohmů
 • Poměr signál / šum: - 110 dB / 8 W
 • Impedance:
  • reprosoustavy 3 - 32 Ohmů (BIAS High - Low)
  • sluchátka 6 - 2000 Ohmů (OUT Low - High)
 • Zisk: 26 dB
 • Vstupy: 2x linkový stereo RCA, 1x symetrický linkový stereo XLR
 • Výstupy: 1x stereo výkonový výstup pro reprosoustavy, 1x sluchátkový výstup 6,3 mm jack, 1x výstup pro sluchátka 4 pin XLR
 • Funkce: Režim ECO, řízení spotřeby
 • Předzesilovač:
  • Vstupní citlivost: 400 mV
  • Vstupní impedance: 50 kOhm / RCA, 25 kOhm / XLR
  • Přeslechy levý / pravý kanál: 40 dB
  • Přeslechy mezi vstupy: > 90 dB
  • Osazení předzesilovače elektronkami: 1 x ECC 82, 2 x EF 800

 

Recenze v angličtině [STEREO Magazine]

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Integrované stereo zesilovače
Záruka: 24

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: