Octave HP 700 SE černá

Neohodnoceno

Modulární elektronkový linkový předzesilovač

349 800 Kč / ks 289 090,91 Kč bez DPH
Dostupnost: Na objednávku
Kód: OCT.HP700SE.B
Octave HP 700 SE černá
Neohodnoceno
Rychlé doručení
Rychlé doručení
bezpečně kurýrní službou
Více než 2 000 produktů
Více než 2 000 produktů
v naší aktuální nabídce
Návrh řešení
Návrh řešení
na míru vašim potřebám a vkusu
Instalace zboží
Instalace zboží
s profesionálním přístupem a garancí

Detailní popis produktu

Předzesilovač Octave HP 700 SE má za sebou dlouhou a úspěšnou historii. Základy jeho obvodů jsou odvozeny z klasického modelu HP 500, který byl uveden na trh v roce 1986. Tento koncept byl v průběhu 30 let neustále vylepšován a získal celosvětově hodně pozornosti.

 

Vylepšená lampová technologie a inteligentní modulární uspořádání udělaly z HP 700 přístroj připravený na budoucnost od samého začátku - jednoduše se jedná o tržní inovaci. A nyní nastal čas posunout inovativní HP 700 ještě dále co se týká zvuku a technologie. Nový HP 700 SE je lampový předzesilovač, který nabízí nové precizní technologie a zdokonalení tonality výstupní stage. Jako v případě jeho předchůdce umožňuje jeho modulární koncepce přizpůsobení high-end sestavy individuálním potřebám posluchače.

 

V nové verzi SE jsou na zadním panelu k dispozici dva paralelní XLR konektory spolu s dvěma RCA výstupy, což umožňuje všechny typy bi-amping zapojení. Ještě důležitější je ale modifikace výstupní stage ve třídě A. Hledání ještě lepšího zvuku zabralo mnoho hodin komplexních měření a poslechů. Tato složitá nastavení mají za výsledek vylepšení tonality předzesilovače zejména ve středním pásmu. Konfigurace lamp zůstala oproti předchůdci nezměněna, stejně jako další osvědčené technické vychytávky tohoto výjimečného předzesilovače.

 

Precizní technologie linkové sekce

Termín "precizní technologie" označuje obvod v lampové technologii, který má extrémní šířku pásma až 1 MHz, pozoruhodně nízkou výstupní impedanci 100 ohmů a senzačně nízké zkreslení 0,001%. Tři nastavení zisku kombinované s vollitelnou výstupní impedancí, umožňují jemné doladění HP 700 SE ke zvukové charakteristice celé sestavy.

 

Pokročilý externí napájecí zdroj

V kombinaci s nově vyvinutými, vysoce přesnými nízkošumovými stabilizačními obvody napájecího napětí zajišťuje samostatná napájecí jednotka předzesilovače HP 700 SE stálost zvukového výstupu i když je síťové napětí vystaveno velkým výkyvům a vysokým úrovním rušení. Kromě toho integrovaný kontrolní systém zaručuje maximální provozní spolehlivost a díky naší exkluzivní technologii soft-start zajišťuje, že elektronky a celá jednotka mají životnost až dvacet let. Externí napájecí jednotka je magneticky stíněna, což je nezbytné také pro zajištění nízkošumového provozu při připojení MC přenosky k předzesilovači.

 

HT bypass pro použití v domácím kině

Funkce HT bypass umožňuje integraci HP700 SE do vícekanálových sestav domácího kina. Při zapnutí této funkce dojde na příslušném vstupu k vyřazení regulace hlasitosti a pravý a levý kanál slouží jako přední kanály domácího kina. Hlasitost je řízena zvukovým procesorem domácího kina. Můžete si tak užít špičkový zvuk jak při poslechu stereo nahrávek, tak vícekanálového zvukového doprovodu filmů. Předzesilovač HP 700 SE umožňuje výběr funkce HT bypass pro XLR nebo phono vstup na zadním panelu. HT bypass výstupní signál je přítomen na všech třech výstupech předzesilovače.

 

Další možnosti individualizace:

 

Modulární vstupy

Kromě velkorysého vybavení předzesilovače vstupy v základním vybavení jsou k dispozici dva sloty pro volitelné vstupná moduly. Volitelné moduly lze použít pro nadstandardní aplikace, od step-up transformátoru pro MC přenosky až po XLR vstupní modul s oddělovacím transformátorem. Moduly jsou plug&play a lze je kdykoli snadno nainstalovat nebo upgradovat.

 

Phono RIAA

Předzesilovač lze objednat také s přesným Phono RIAA stupněm pro přesné zesílení signálu z gramofonové přenosky. K němu lze doobjednat několik druhů voltelných vstupních modulů, vhodných pro různé druhy přenosek. RIAA obvody mají vylepšený poměr signál / šum a současně nižší zkreslení. Rozšíření šířky pásma umožňuje přesnou ekvalizaci dle RIAA křivky a využívá plný potenciál analogové reprodukce.

 

Volitelná regulace basů a výšek

Inovativní volitelné ovládání basů a výšek završuje možnosti předzesilovače HP 700 SE. Přesné obvody, založené na elektronkách, zaručují konzistenci zvuku i při nízké hlasitosti. Přesné nastavení basů a výšek se separací kanálů 0,3 dB umožňuje nastavení požadovaného charakteru zvuku bez poškození prostorové reprodukce.

 

Ovladač výběru výstupů

Manuální aktivací výstupů lze výstupy předzesilovače přepnout do několika zón. Ať už jde o výstup přes XLR, phono nebo všechny tři výstupy současně, lze použít celkem tři výstupy pro oddělené místnosti, různé reprosoustavy nebo bi- a tri-amp zapojení reprosoustav.

 

Krokový atentuátor pro regulaci hlasitosti

Volitelný, frekvenčně kompenzovaný krokový atenuátor s 47 pozicemi ukončuje jakoukoli debatu o vlivu ovladače hlasitosti na kvalitu hudebního signálu. Nejvyšší odchylka kanálů je 0,1 dB. Naše vlastní konstrukce regulátoru hlasitosti udržuje konstantní kmitočtovou šířku pásma v celém regulačním rozsahu, čímž se zkreslení související s regulátorem dostává na hranici měřitelné úrovně.

V důsledku mechanické konstrukce krokového atenuátoru ale nelze hlasitosti ovládat pomocí dálkového ovladače.

 

Technická specifikace:

 • Vstupy: 3x linkový stereo RCA, 2x symetrický linkový XLR, 2x volitelný vstup pomocí modulů, 1x HT Bypass RCA pro domácí kino (lze přepnout na vstup IN4 -XLR)
 • Výstupy: 2x linkový stereo RCA, 2x symetrický linkový stereo XLR, 1x Monitor / Tape Record RCA
 • Přenosový poměr XLR: 0 dB
 • Zapojení XLR pinů: 1 = ground, 2 = positive, 3 = negative
 • Linková sekce:
  • Výstupní impedance: 100 / 300 ohmů RCA; 150 ohmů XLR
  • Výstupní impedance výstupu Monitor: 240 ohmů
  • Maximální výstupní napětí: 12V
  • Zisk (HIGH): 25 dB = 18,5
  • Zisk (MED): 18 dB = 7,8
  • Zisk (LOW): 12 dB = 4
  • Odstup signál / šum: HIGH = - 98 dB / 38 µV při výstupním napětí 3 V; MED = - 104 dB / 18 µV při výstupním napětí 3 V; LOW = - 110 dB / 8 µV při výstupním napětí 3 V
  • Frekvenční rozsah:
   • HIGH RCA: 10 Hz – 200 kHz -0,7 dB, 0,7 Mhz -6 dB
   • MED RCA: 10 Hz – 200 kHz -0,3 dB, 1.3 MHz -6 dB
   • LOW RCA: 10 Hz – 200 kHz -0,2 dB, 2,1 MHz -6 dB
   • XLR: 10 Hz – 200 kHz -1,5 dB
  • Celkové harmonické zkreslení: 0.01% při 3V na 10k ohmech
  • Separace kanálů: -90 dB / 1 kHz, vstup zkratován
  • Přeslech mezi vstupy: - 80 dB / RCA, -95 dB XLR / 1kHz
  • Vstupní impedance: 50 kOhm
 •  Phono sekce (volitelná):

  • Tolerance RIAA ekvalizace: 0,3 dB / 15 Hz - 20 kHz
  • Dělicí frekvence infrazvukového filtru: 15 Hz / - 3 dB
  • Poměr signál/šum: - 75 / - 84 dB / se vstupním modulem IN 2 MC
  • Vstupní citlivost: 250 µV / 600 µV / se vstupním modulem IN 2 MC (vstupní citlivost, zisk a impedance jsou závislé na použitém volitelném vstupním modulu)
  • Zisk MC

Doplňkové parametry

Kategorie: Stereo předzesilovače
Záruka: 24

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Octave HP 700 SE stříbrná
349 800 Kč
Na objednávku

Modulární elektronkový linkový předzesilovač

Kód: OCT.HP700SE.S