NAD M51 Direct Digital DAC
35-bit 844kHz DAC a digitální předzesilovač

Výrobce: NADDostupnost: na objednávku
Běžná cena: 43.990 Kč
Ušetříte: 2.000 Kč (4,55%)
Cena: 41.990 Kč/ks
Cena bez DPH: 34.702 Kč/ks

 

Digitální inovace

Přímá digitální technologie od NAD je unikátní jak svojí extrémní přesností, tak i  její rychlostí. Poprve byla předvedena v modelu  M2 , kde si vysloužila celosvětového uznání. Nyní je tato digitální technologie k dispozici jako samostatný převodník. Namísto použití Direct Digital procesoru k řízení výkonového výstupu jsme využili  linkovou úroveň analogového výstupu, který je dokonalým rozhraním k jakémukoliv analogovému systému připojenému k M51 Direct DAC Digital.

Jak Direct Digital funguje

NAD Technologie používá velmi výkonný procesor, který pracuje na mnohem vyšší rychlosti a s mnohem větší přesností než běžné digitální-analogové převodníky. Běží na 108MHz, M51 převzorkuje příchozí (PCM) signál a převede jej na  (PWM) signál s vzorkovací frekvencí 844kHz. Působí v diferenciálním režimu s dvojitou přesností, M51 má state-of-the-art specifikace pro nízkou hlučnost a osvobození od zkreslení. Extrémní výška poskytnutá 35-bitové architektuře umožňuje DSP založené na ovládání hlasitosti, aby se nesnížil rozlišení. 

Nová generace připojení

M51 zahrnuje standardní SPDIF, AES / EBU, optické a koaxiální vstupy, zahrnuje také nejnovější USB technologii s názvem USB Audio Class 2. USB Audio Class 2 podporuje vzorkovací frekvence 192 kHz uvolňuje předchozí omezení USB na 96 kHz. USB port  umožňuje přímé připojení k PC nebo Mac.

M51 nabízí dva HDMI vstupy a jeden HDMI výstup. To otevírá možnost použití M51 Direct Digital DAC jako srdce "Video 2.0" systému pro přehrávání dvoukanálového lineárního PCM zvuku  z Blu-ray nebo DVD. Mnoho symfonických orchestrů a některá vydavatelství vydávají  hudební nahrávky  v HD na Blu-ray nebo DVD. M51 je plně 3D kompatibilní , ale neumožňuje vícekanálové dekodování.

Více než jen DAC

M51 je plně funkční digitální předzesilovač se sedmi digitálními vstupy a jedním z nejpreciznějších v ovládání hlasitosti. Jako "předzesilovač" je zcela bez šumu a zkreslení, protože všechny funkce přepínání a ovládání probíhají na digitální úrovni. Nejsou zde žádné analogové obvody s výjimkou vyrovnávací paměti na výstupu DAC. Zatímco výběr vstupu je k dispozici z čelního panelu, hlasitost může být ovládána jedině pomocí dálkového ovládání. Dodávaný  dálkový ovladač může sloužit také pro NAD M50 (digitální hudební přehrávač). M51 je možno ovládat přes rozhraní RS-232 IR a 12V Trigger vstupy, které umožňují M51 plně integrovat s pokročilými automatizačními systémy.

M51 přináší mnoho '' prvenství  v kategorii DAC“ pro NAD:  podporu HDMI,  podporu USB Audio Class 2 s podporou 192kHz, podporu digitální korekce chyb a  35-bitovou architekturu, která se nacházejí v DAC.

NAD USB 2.0 Audio Driver pro Windows PC (XP, Vista a 7)

Aby bylo možné streamovat audio z počítače přes M51, je nutné nastavit Váš počítač na "Nad USB Audio 2.0". Stáhněte si "Nad USB 2.0 Audio Driver" a nainstalujte ovladač k počítači podle následujících pokynů. Minimální systémové požadavky: Microsoft Windows XP Service Pack 2 nebo vyšší, Microsoft Windows 7.

Poznámka: Všechny ovladače dříve načtené je nutné odinstalovat před instalací tohoto ovladače

Pro uživatele Mac

Minimální Mac OS X Snow Leopard (verze 10.6) a novější verze obsahují USB 2.0 Audio ovladače, a proto není nutné instalovat NAD USB 2.0 Audio ovladač. Ujistěte se, že Zvukové zařízení na vašem počítači Mac je nastaven na "NAD USB Audio 2.0"

 • NAD M51 Direct Digital DAC
  NAD M51 Direct Digital DAC
 • NAD M51 Direct Digital DAC
  NAD M51 Direct Digital DAC
 • NAD M51 Direct Digital DAC
  NAD M51 Direct Digital DAC
 • NAD M51 Direct Digital DAC
  NAD M51 Direct Digital DAC
 • NAD M51 Direct Digital DAC
  NAD M51 Direct Digital DAC
 • NAD M51 Direct Digital DAC
  NAD M51 Direct Digital DAC
Dokumenty ke stažení:

pdf documentNAD M51 - data sheet (dokument pdf, velikost 1.2 MB)

pdf documentNAD M51 - manuál (dokument pdf, velikost 1.3 MB)