Oppo BDP-105D Black
Univerzální 3D Blu-ray, SACD, DVD-Audio přehrávač

Výrobce: OppoDostupnost: k poslechu
Cena: 46.490 Kč/ks
Cena bez DPH: 38.421 Kč/ks

Model BDP-105D je navržen tak, aby uspokojil ty nejnáročnější požadavky na kvalitu obrazu a zvuku. BDP-105D obsahuje zcela nové audio komponenty poháněné dvojicí DAC převodníků ESS Sabre32 Reference, symetrické XLR výstupy, nesymetrické cinch RCA výstupy včetně samostatného stereo výstupu, toroidní napájecí zdroj, nebo také asynchronní USB DAC vstup. Tyto vysoce kvalitní komponenty jsou umístěny v kovovém šasi. Všechny tyto vlastnosti dohromady vytváří unikátní přístroj poskytující mimořádně přesný a kvalitní zvuk společně s referenční kvalitou obrazu.

Darbee edice je v základu ten stejný několikráte oceněný za jeho vynikající audiofilskou zvukovou přesnost model BDP-105EU. Edice Darbee navíc přináší realističtější a pronikavější vizuální zážitek, čímž jen podtrhuje kvalitu přehrávače.  Model BDP-105D poskytuje vynikající zvuk i obraz, a proto je ideálním základem domácího kina nebo poslechové místnosti.

Nový model proti předchůdci disponuje těmito funkcemi:
Darbee technologie poskytuje větší jas a zvyšuje celkové vnímání hloubky obrazu.
Podpora videa 4K 50/60Hz
Upscaling videa až do rozlišení 4K a převod obrazu z režimu 2D do režimu 3D
Dva HDMI vstupy a podpora standardu MHL
Digitální koaxiální a digitální optický audio vstup
Asynchronní USB DAC vstup
Sluchátkový zesilovač připojený přímo k jednomu ze dvou DAC převodníků ESS Sabre32 Reference
Nový dvoujádrový SoC (System on Chip) procesor zajišťující rychlý start přístroje a rychlé načítání disků
Vylepšená podpora streamování videa ze sítě včetně vylepšeného grafického rozhraní
OPPO BDP-105D je univerzální přehrávač poskytující referenční kvalitu obrazu a unikátní zvukový zážitek s třemi možnostmi analogových výstupů.

Technický popis

Darbee Visual Presence - "Je jako zvedání závoje." Darbee Visual Presence™ technologie přináší zásadní průlom v zobrazování obrazu. Poskytuje větší jas a zvyšuje celkové vnímání hloubky obrazu, což přináší mnohem dynamičtější a realističtější zážitek. Úroveň zpracování obrazu pomocí technologie Darbee je uživatelsky nastavitelná, což umožňuje přizpůsobit si dokonale výsledný obraz podle toho, jak se vám líbí.

4K Upscaling – Ještě větší zážitek než u Full HD nabízí čtyřnásobně vyšší rozlišení 4K (3840×2160px) do kterého může být přepočítán obraz z libovolného zdroje přehrávače OPPO BDP-105D.

Konverze do 3D režimu – Vezměte svoje standardní DVD, Blu-Ray disky a další video obsah a převeďte jej stisknutím jediného tlačítka do 3D režimu. BDP-105D také umožňuje nastavit hloubku 3D efektu, stejně tak jako konvergenci obrazu pro větší osobní pohodlí diváka.

Dva HDMI vstupy – Připojením externích zařízení jako například set-top boxů, síťových streamovacích zařízení a dalších je možné využít vynikající zpracování obrazu a zvuku přístroje BDP-105D. Pro více možností zapojení je jeden HDMI vstup na zadní straně přístroje a jeden HDMI vstup na čelním panelu.

Asynchronní USB DAC vstup – Vynechte tradiční počítačové zvukové karty známé svou špatnou kvalitou a malou věrností zvuku a pomocí asynchronního DAC USB vstupu přístroje OPPO BDP-105D přeměňte jakýkoliv počítač ve vysoce výkonný a kvalitní zdroj zvuku prostřednictvím DAC převodníku ESS Sabre32 Reference. Váš počítač může přehrávat data a BDP-105D vše převede do špičkového analogového zvuku. Nově model BDP-105D podporuje DSD audio ve standartním pásmu (DSD64) nebo dvojitém (DSD128 nebo DSD 2x) přes USB DAC vstup.

Digitální koaxiální a optický vstup – Pro ještě větší flexibilitu a využitelnost nabízí nyní OPPO BDP-105D možnost převádět digitální audio signál z kabelového nebo satelitního přijímače, televize, herní konzole a dalších zdrojů digitálního zvuku s digitálním koaxiálním a digitálním optickým výstupem do analogového zvuku v kvalitě jakou nabídne jedině BDP-105D.

DMP & DMR – Digital Media Player (DMP) a Digital Media Renderer (DMR) funkce umožňuje přehrávání audio, video a obrazových souborů uložených na DLNA kompatibilních úložištích jako jsou počítače, nebo síťová úložiště (NAS). Připojení je možné pomocí bezdrátového i kabelového připojení.

SMB/CIFS přístup – BDP-105D přichází s experimentální funkcí, která dovoluje přistupovat k audio, video i obrazovým souborům na sdílených počítačích v domácí síti přes Server Message Block (SMB), nebo Common Internet File System (CIFS) protokol.

Sluchátkový zesilovač – Pro osobní zážitek z poslechu, můžete nyní připojit sluchátka přímo k BDP-105D. Ten obsahuje sluchátkový zesilovač připojený přímo k DAC převodníku ESS Sabre32 Reference a nabízí tak unikátní výhodu samostatných sluchátkových zesilovačů.

Robustní konstrukce – Šasi z pevné oceli, hliníkový čelní panel a mechanika pro Blu-Ray disky uprostřed přístroje, to vše je u BDP-105D navrženo tak, aby celkový zážitek z přístroje byl stejně silný jako zážitek ze zvuku a obrazu, který produkuje.

Žádné aktivní chlazení – Model BDP-105D je chlazen pasivně, což dovoluje naprosto tichý a ničím nerušený provoz a ještě větší zážitek z poslechu i té nejtišší hudby.

Jedinečná kvalita zvuku:

DAC převodníky ESS Sabre32 Reference – DAC převodník je jedna z nejdůležitějších částí pro poslech digitální hudby. Model Sabre32 Reference ES9018 společnosti ESS Technology je jeden z nejvýkonnějších a nejlepších 32-bitových audio DAC převodníků na světě. Toto řešení nachází využití výhradně v Hi-End audio aplikacích a profesionálním studiovém vybavení. S patentovanými technologiemi jako například 32-bit Hyperstream™ DAC architecture a Time Domain Jutter Eliminator přináší Sabre32 Reference jedinečný dynamický rozsah (DNR) až 135dB a celkové harmonické zkreslení plus šum až -120dB (THD+N). Toto řešení dnes nabízí nejvyšší možnou úroveň kvality zvuku, která uspokojí i toho nejnáročnějšího posluchače. BDP-105D používá dva ES9018 DAC převodníky. Jeden je použit pro analogový výstup 7.1, druhý pro samostatný analogový stereo výstup.

Toroidní napájecí zdroj – Napájecí toroidní transformátor nabízí vynikající účinnost a nižší vnější magnetické pole než tradiční konstrukce jádrových transformátorů. Lineární toroidní zdroj v BDP-105D poskytuje velmi čistý a robustní zdroj energie pro všechny kritické audio komponenty přístroje.

Samostatné stereo výstupy se symetrickými XLR konektory – BDP-105D disponuje samostatnými stereo audio výstupy speciálně upravenými pro použití s DAC převodníkem ES9018. Stereo výstup je k dispozici ve formě symetrických XLR konektorů, nebo asymetrických cinch RCA konektorů. Symetrický XLR výstup nabízí skutečně oddělené signálové cesty z DAC převodníku až do tři pinového XLR konektoru. Přenos oddělených signálů zajistí mnohem vyšší kvalitu zvuku a ještě nižší úroveň šumu.

Analogový audio výstup 7.1 – Oddělené analogové výstupy pro režim 7.1 jsou ideální pro připojení k reproduktorovému systému v režimu 7.1, nebo 5.1. BDP-105D přináší neuvěřitelné zvukové podání a ještě dokonalejší prostorový zážitek. Pro posluchače stereo systémů umožňuje přístroj nastavit down-mix režim pro stereo poslech s možností využít tento výstup jako druhou poslechovou zónu.

Digitální optický a digitální koaxiální výstup – Pro snadné připojení například k tradičnímu A/V receiveru nabízí BDP-105D oba nejpoužívanější digitální výstupy – digitální optický a digitální koaxiální audio výstup.

Dolby® TrueHD – Dolby TrueHD přináší bezztrátovou kompresi audio signálu srovnatelnou se studiovou master nahrávkou, určenou speciálně pro zábavu ve vysokém rozlišení. OPPO BDP-105D podporuje pro tento formát režim bit-stream přes HDMI 1.4a výstup. Signál také může být dekódován do formátu LPCM a přenášen HDMI výstupem, nebo pomocí analogových výstupů až v režimu 7.1. Režimy Dolby Digital a Dolby Digital Plus jsou podporovány také.

DTS-HD Master Audio™ - DTS-HD Master Audio přináší poslechový zážitek odpovídající špičkové kvalitě High Definition obrazu s podporou režimu 7.1, které jsou do posledního detailu shodné se studiovou master nahrávkou. BDP-105D podporuje pro tento formát režim bit-stream, ale umí jej také dekódovat a přenášet přes HDMI nebo analogový 7.1 výstup. Podporovány jsou také režimy DTS-HD High Resolution Audio a DTS Digital Surround.

DSD- Direct Stream Digital - Model BDP-105D podporuje DSD audio ve standartním pásmu (DSD64) nebo dvojitém (DSD128 nebo DSD 2x) přes USB DAC vstup. Pokud tento formát váš počítač přehrává, přehrávač BDP-105D jej umí převést na analog.

Všestranná podpora formátů a médií:

Blu-Ray – High Definition Blu-Ray Disc™ poskytuje perfektní video a audio kvalitu pro vaši domácí zábavu.

Blu-Ray 3D – Zažijte nový rozměr High Definition obrazu. OPPO BDP-105D podporuje specifikaci Blu-Ray 3D a je plně kompatibilní s Blu-Ray 3D disky.

SACD – Model BDP-105D přehrává Super Audio CD (SACD) a podporuje stereo i multi-kanálové audio nahrávky. Uživatel si také může vybrat nativní výstup v režimu DSD (Direct Stream Digital), nebo konverzi do režimu PCM.

DVD-Audio – OPPO BDP-105D přehrává DVD-Audio disky a podporuje stereo i multi-kanálové audio nahrávky. Uživatelé si mohou zvolit zda se bude přehrávat DVD-Audio, nebo DVD-Video část disku.

Služba Netflix – S touto službou můžete v jediném okamžiku sledovat oblíbené televizní pořady a filmy streamované pomocí služby Netflix. Součástí tarifního programu „Netflix unlimited streaming membership“ je i speciální část „Just For Kids“ také vybere televizní pořady a filmy vhodné pro děti a mladší diváky. Při výběru sledovaného pořadu je možné zvolit rozlišení videa až 1080p, 5.1 audio, titulky a další jazykové audio stopy. (Tato služba zatím není dostupná v ČR.)

Komplexní podpora streamování – Kromě oblíbené služby Netflix dovoluje OPPO BDP-105D přístup k dalším oblíbeným internetovým službám jako například YouTube Leanback a Picasa. Další služby budou v budoucnu postupně přidávány.

BD-Live & BonusVIEW – OPPO BDP-105D podporuje BD-Live™ (Profile 2.0) a splňuje pro tuto funkci veškeré hardwarové požadavky – audio/video dekodér, Ethernetové a bezdrátové připojení k síti a 1GB interní paměti. Také podporuje BonusVIEW (Profile 1.1) umožňující využít funkce jako například obraz v obraze, audio komentáře režiséra, nebo herců a to vše během přehrávání hlavního filmu.

Další podporované formáty – Model BDP-105D podporuje téměř všechny moderní audio a video formáty včetně DVD, audio CD, HDCD, Kodak Picture CD, AVCHD, MP4, AVI, MKV a další audio/video/obrazové soubory uložené na CD/DVD/BD discích, USB discích. BDP-105D také plně podporuje bezztrátové hudební soubory WAV a FLAC ve vysokém rozlišení.

Nekompromisní kvalita videa:

4K 50/60Hz - HDMi 2.0 pro HDMi výstup 1.

DVD Upscaling – Technologicky pokročilý převod obrazu ze standardního DVD rozlišení do vysokého rozlišení vašeho televizoru umožňuje technologie „Per-pixel motion-adaptive de-interlacing“. Další možnosti technologie Qdeo zajistí jasnější, hladší a věrnější obraz bez šumu a obrazových artefaktů.

Full HD 1080p výstup – BDP-105D umožňuje uživateli vybrat rozlišení HDMI výstupu, včetně režimu 480i, 480p, 720p, 1080i a 1080p.

True 24p™ video – Mnoho Blu-Ray disků je zaznamenáno rychlostí 24 snímků za sekundu, což je stejná rychlost jakou má originální záznam kinofilmů. BDP-105D dokáže takový záznam věrně reprodukovat použitím výstupu 1080p 24Hz (vyžadována je kompatibilní televize), což přináší plynulejší pohyb a zážitek jako v kině. Přehrávač také dovoluje obnovit původní rychlost 24 snímků za sekundu u takto zaznamenaných DVD disků v NTSC formátu.

Režim Source Direct – Pro uživatele, kteří chtějí využít externí video procesor nabízí BDP-105D režim výstupu „Source Direct“. V tomto režimu není audio ani video obsah nijak upravován a vylepšován a je poslán přímo na výstup přehrávače.

Poměr stran a zoom – BDP-105D nabízí mnoho možností nastavení poměru stran obrazu a zvětšení obrazu. Uživatelé tak mohou sledovat film v původním poměru stran, zvětšit si obraz na celou obrazovku, nebo si zvětšit obraz tak, aby na obrazovce nebyly černé pruhy u některých širokoúhlých titulů.

Režim Vertical Stretch – Pro zákazníky se zobrazovacím systémem 2.35:1 CIH (Constant Image Height) nabízí přehrávač speciální režim Vertical Stretch pro práci s anamorfním objektivem projektoru a zobrazovači 2.35: CIH. Umožňuje také unikátní posun titulků nahoru i dolů, takže je v tomto režimu možné vidět všechny titulky.

Rozšířené možnosti nastavení obrazu – Uživatelé nyní mohou velmi detailně nastavovat jas, kontrast, saturaci, barvy, ostrost obrazu, stejně tak jako úroveň redukce šumu, nastavení vylepšení barev a kontrastu. Přehrávač si pamatuje až tři vlastní nastavení obrazu, což umožní zvolit vhodné nastavení pro různé typy obrazu.

Dokonalé pohodlí:

Dva HDMI výstupy – Dva HDMI 1.4a výstupy nabízí široké možnosti zapojení s novou i starší technikou vybavenou HDMI konektory. Například není třeba měnit starý A/V receiver, který neumí 3D režim a přesto si tento režim užít naplno. Jeden HDMI výstup přehrávače BDP-105D může být zapojen do 3D televize a druhý výstup může být použit pro zvuk se starším A/V receiverem s HDMI ve verzi 1.1-1.3. Uživatelé projektorů mohou také využít dvou HDMI a mít připojen svůj projektor, ale i televizi pro občasné použití. Pro multi-room instalace dovoluje OPPO BDP-105D využít zapojení obou HDMI výstupů zároveň, a to pro 2D i 3D obsah.

HDMI vstup s podpodou MHL – Připojení smartphonů, tabletů a dalších mobilních zařízení je nyní snadné pomocí standardu MHL (Mobile High-Definition Link). Vstupní HDMI port na BDP-105D zobrazí ve vysokém rozlišení obrázky, přehraje 1080p video nebo vysoce kvalitní digitální hudbu a přitom současně nabíjí připojené mobilní zařízení. Přední HDMI vstup tak jsou ve skutečnosti dva porty najednou - HDMI a MHL.

Bezdrátové připojení a Ethernet – Pomocí přiloženého Wireless-N adaptéru nebo Ethernet portu RJ45 si mohou uživatelé prohlížet BD-Live obsah, sledovat streamovaná videa pomocí služeb jako Netflix, přehrávat obsah uložený na jejich domácích sítích a zajistit pro BDP-105D vždy aktuální firmware, čímž bude zajištěna maximální kompatibilita s budoucími Blu-Ray disky i dalšími technologiemi.

Tři USB porty – Pro uživatele jsou na přístroji celkem tři USB 2.0 vysokorychlostní porty. Dva jsou na zadní straně a jeden na čelní straně. Uživatelé se tak mohou těšit na video ve vysokém rozlišení a hudbu přímo z jejich USB disků.

Konverze PAL/NTSC – BDP-105D podporuje obrazovou normu PAL i NTSC a umí je přehrávat. Také umožňuje konverzi jedné obrazové normy do druhé a naopak. (Je nutné brát v potaz omezení DVD regionu a BD zóny.)

Podsvícený Dálkový ovladač – BDP-105D je dodáván s plně podsvíceným pro snazší použití ve špatných světelných podmínkách, nebo zatemněných domácích kinech. Díky ergonomickému rozmístění tlačítek a jasnému označení je ovládání přehrávačů OPPO ještě snadnější než dříve.

Externí IR port – Pro lepší integraci do systémů domácího kina, nabízí BDP-105D možnost připojení externího IR portu.

RS-232 ovládání – Pro možnosti instalací do řídících systémů nabízí BDP-105D ovládací port RS-232 s bohatými možnostmi kontroly přístroje. Přehrávače OPPO je tak možné snadno začlenit do inteligentních řídících systémů.

Mobilní aplikace pro ovládání – Pro ještě větší uživatelské pohodlí může být BDP-105D ovládán pomocí aplikace běžící na kompatibilním mobilním telefonu nebo tabletu. Aplikace pro ovládání OPPO přehrávačů je dostupná pro zařízení pracující pod operačním systémem Android a iOS.

HDMI CEC – Standard Consumer Electronics Control usnadňuje ovládání celého domácího kina použitím jednoho dálkového ovladače k ovládání několika zařízení (k využití této funkce je nutná plná podpora a kompatibilita ostatních zařízení).

Gracenote MusicID® a VideoID™ - Připojením přehrávače BDP-105D k celosvětové databázi Gracenote přes Internet je možné obohatit zážitek z přehrávání hudby a videa zobrazením dodatečných informací o přehrávaném CD, DVD, či Blu-Ray disku, nebo široké škále multimediálních souborů. Zobrazeny mohou být informace jako je obal disku, název, interpret, typ hudby a další.

 

Barevná provedení: Černá

Přehrávané disky: BD-Video, Blu-ray 3D, DVD-Video, DVD-Audio, AVCHD, SACD, CD, HDCD, Kodak Picture CD, CD-R/RW, DVD±R/RW, DVD±R DL, BD-R/RE

Kmitočtový rozsah: 20 - 20k Hz

Harmonické zkreslení: 0,006 %

Odstup od šumu: 115

Upscaling: do 4K (3840 × 2160 px)

HDMI vstup: 1

HDMI výstup: 2

Výstup analogový RCA: 1

Výstup digitální koaxiální: 1

Výstup digitální optický: 1

Vstup digitální koaxiální: 1

Vstup digitální optický: 1

RJ-45 Ethernet ( LAN): ano

IR port in / out: ano

Dálkový ovladač: ano

Spotřeba / Stand-by: 55 / 0,5

Šířka: 430 mm

Výška: 311 mm

Hloubka: 123 mm

Hmotnost: 7.9 kg

Záruční doba: 24 měsíců

  • Oppo BDP-105D Black
    Oppo BDP-105D Black
  • Oppo BDP-105D Black
    Oppo BDP-105D Black
  • Oppo BDP-105D Black
    Oppo BDP-105D Black